Πέμπτη 5 Μαρτίου 2015

Δυναμικό ξεκίνημα (στον Χορτιάτη) για το Πρωτάθλημα ορεινού τρεξίματος Νέων Salomon 2015!

Το φετινό Πρωτάθλημα ξεκίνησε δυναμικά με δύο πολύ όμορφους αγώνες την Κυριακή 1η Μαρτίου. Ο πρώτος αγώνας έγινε στον Χορτιάτη. Το συναρπαστικό χειμωνιάτικο σκηνικό, με πολλά νερά και σε μερικές περιπτώσεις απίστευτη λάσπη, έδωσαν το απαραίτητο ¨αλατοπίπερο¨ στον αγώνα, και όλα αυτά μόλις 15χλμ από το κέντρο της Θεσσαλονίκης!

Στη γραμμή της εκκίνησης στάθηκαν 256 αθλητές, μέσα σε βροχερό καιρό να απολαύσουν την απαιτητική διαδρομή των 22 χλμ με θετική υψομετρική 1100 μέτρα, μόλις.

Πρώτ ος τερμάτισε ο Πασχάλης Αλέξανδρος (OLYMPUS TRT) με χρόνο 2.17.46 πραγματοποιώντας πολύ δυνατή κούρσα, με δεύτερο τον Χατζηλάμπρου Θεοδόση (SPORT CLUB HORTIATIS) με χρόνο 2.20.45, ενώ στην τρίτη θέση ακολούθησε ο Στραγάλης Σταύρος με χρόνο 2.54.40

Βαθμολογία Χορτιάτης Trail Run
AAΕΠΙΘΕΤΟΟΝΟΜΑΒΙΒΦΗΛΙΚΙΑΧΡΟΝΟΣΒΑΘΜΟΙ ΘΕΣΗΣ
1ΠΑΣΧΑΛΗΣΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ163Α202.17.46100
2ΧΑΤΖΗΛΑΜΠΡΟΥΘΕΟΔΟΣΗΣ195Α192.20.4590
3ΣΤΡΑΓΑΛΗΣΣΤΑΥΡΟΣ176Α192.54.4082
4ΛΟΚΟΒΙΤΗΣΙΩΑΝΝΗΣ115Α213.14.2076

Πρώτος τερμάτισε για το Πρωτάθλημα Νέων Salomon στον Χορτιάτη ο Αλέξανδρος Πασχάλης