Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2019

Από τριάρα σε τριάρα πετάει ο ΠΑΟΚ προς τον τίτλο! "Καθάρισε" και τον Πανιώνιο

Ο Δικέφαλος είχε ένα εύκολο βράδυ αφού ε μεγάλη άνεση νίκησε τον Πανιώνιο με 3-0.
Το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο αφού οι παίκτες του Λουτσέσκου είχαν αρκετές ευκαιρίες με 13 τελικές. Εκείνο, βέβαια που μετράει, όπως είπε στις δηλώσεις του αμέσως μετά ο προπονητής του ΠΑΟΚ, είναι οι τρεις βαθμοί που μπήκαν με άνετο τρόπο στη συγκομιδή της βαθμολογίας.

Η ομάδα της Θεσσαλονίης έκανε ένα βήμα ακόμα προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος, σημειώνοντας την 15η φετινή του νίκη.

Ο Μπίσεσβαρ κάρφωσε ένα γκολ στο 11’ διασκεδάζοντας με αυτόν τον τρόπο την ανανέωση του συμβολαίου του για το 1-0.
Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Βιεϊρίνια πέτυχε το 2-0 με σουτ έξω από την περιοχή.
Στο 69’ ο Σάκχοφ έγραψε το 3-0.

Ο Πανιώνιος έπαιξε με δέκα παίκτες από το 41’, λόγω αποβολής του Μακρύλλου.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια (79’ Λύραντζης), Κρέσπο, Βαρέλα, Τόσκα, Σάκχοφ, Μαουρίσιο (75’ Καρέλης), Ελ Καντουρί, Λημνιός (67’ Ζαμπά), Μπίσεσβαρ, Ακπόμ.

Πανιώνιος (Άκης Μάντζιος): Κότνικ (46’ Μανοΐλοβιτς), Σαραμαντάς, Σταυρόπουλος, Ντομίνγκες, Παπαγεωργίου, Κόρμπος, Μακρύλλος, Κότσιτς, Σίντι Αλί (76’ Μανθάτης), Κούρντι, Ντουρμισάι (63’ Καμαρά).