Σάββατο 3 Μαρτίου 2012

ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΓΟΥΣΤ-ΑΡΗΣ !!!

Αφού γλίτωσε από του χάρου τα δόντια στο πρώτο 20λεπτο ο Άρης, κατάφερε να κερδίσει το παιχνίδι απέναντι στην ΑΕΚ και να μείνει ζωντανός στο κυνήγι της 5ης θέσης που οδηγεί στα πλέι-οφ του πρωταθλήματος.

Δεν είναι υπερβολή να πούμε ότι η ΑΕΚ θα μπορούσε να πετύχει από 3 έως 5 γκολ στα πρώτα 20 λεπτά του ματς και να κερδίσει όπως πέρσι με ευρύ σκορ.
Παρόλα αυτά, περισσότερο από ανικανότητα του Λυμπερόπουλου που είναι πια σαν γέρος 100 χρονών και του χαλαρού Λεονάρντο, αλλά και μιας ακόμη εξαιρετικής απόκρουσης του Βελλίδη, δεν "έγγραψε" σκορ, με αποτέλεσμα οι δυο ομάδες να πάνε με 0-0 στα αποδυτήρια.
Στο δεύτερο μέρος ο Άρης άρχισε να κερδίζει μέτρα και όταν ο Μασάδο έριξε στην μάχη τον Ακόστα άρχισε και να τριγυρνά στα καρέ του Αραμπατζή.
Έτσι φτάσαμε στο 79΄ όταν ο Νέτο εκτέλεσε φάουλ και ο Λαζαρίδης... "εκτέλεσε" τον Αραμπατζή.
Αυτό το γκολ αρκούσε για να πάρει ο Άρης τους τρεις βαθμούς και να βλέπει με αισιοδοξία τη συνέχεια.