Σάββατο 30 Απριλίου 2011

ΕΝΑΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΑΝ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥ ΠΙΛΑΒΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ!

Μπορεί η ΑΕΚ να κέρδισε με το ευρύ 3-0 τον Ατρόμητο στον τελικό του κυπέλλου Ελλάδας και να κατέκτησε το τρόπαιο, το ελληνικό ποδόσφαιρο όμως, για μια ακόμη φορά έδειξε τη γύμνια του.
Το πρώτο γκολ που πέτυχε ήταν οφ-σαϊντάρα που είδαν μικροί και μεγάλοι, εκτός από τον επόπτη και τον Κάκο.
Και αναφέρουμε τον διαιτητή γιατί ήταν τόσο καταφανέστατη η ακάλυπτη θέση του Λυμπερόπουλου ο οποίος πέτυχε με κεφαλιά το γκολ, που έπρεπε να το αντιληφθεί και ο Κερκυραίος φιγουρατζής διαιτητής.
Παράλληλα, οι οπαδοί της ΑΕΚ έμπαιναν όποτε γουστάριζαν στο γήπεδο.
Φυσικά, στο τέλος ο Κάκος δεν παρέλειψε να βάλει και το κερασάκι στην άνοστη τούρτα του τελικού σφυρίζοντας τη λήξη (;) στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ενώ είχε δείξει 9 λεπτά, εξαιτίας του χαμού που γινόταν στο ΟΑΚΑ.

Ακόμη, οι οπαδοί της ΑΕΚ επιτέθηκαν στους παίκτες του Ατρομήτου οι οποίοι περίμεναν μετά το περίεργο σφύριγμα της λήξης του αγώνα από τον Κάκο, να πάρουν τα μετάλλια τους για τη συμμετοχή στον τελικό.
Ένα μπουρδέλο κανονικό ο τελικός κυπέλλου όπως και όλο το ελληνικό ποδόσφαιρο!