Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου 2015

Άλωσε την Πόλη ο ΠΑΟΚ! Νίκησε την Μπεσικτάς 73-75

Ο ΠΑΟΚ πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Μπεσίκτας κερδίζοντας με σκορ 73-75 με καλάθι του Χάτσερ λίγο πριν το τέλος του αγώνα. Το ματς είχε οδηγηθεί στην παράταση.
Mεγάλη νίκη για τον ΠΑΟΚ... Ο "Δικέφαλος" κέρδισε εκτός έδρας την Μπεσίκτας με σκορ 73-75 με καλάθι του Χάτσερ πριν το τέλος του αγώνα, σε ένα ματς που οδηγήθηκε στην παράταση και οι "ασπρόμαυροι" κινδύνεψαν να το χάσουν.

Ο ΠΑΟΚ με αυτό το τεράστιο "διπλό", παραμένει στο κόλπο της πρόκρισης στην επόμενη φάση του Eurocup. Πλέον ισοβαθμεί με τους Τούρκους οι οποίοι πάντως υπερέχουν στην ισοβαθμία ενώ ισόβαθμος είναι και με την Ζολνόκι που έχασε από την Ζενίτ (οι Ούγγροι υπερέχουν στην ισοβαθμία έναντι του ΠΑΟΚ). Επίσης μετά την ήττα της Λιέτουβος Ρίτας από την Αβτοντορ, είναι έναν βαθμό πάνω από τους Λιθουανούς.

Τα δεκάλεπτα: 17-12, 34-20, 45-41, 62-62 (κ.α.), 73-75

Μπεσίκτας (Ουλούγκ): Ουόλτερς 16, Γκιουλέρ 2, Τασκιράν, Ακιόλ 12 (2), Ελονού 8, Χάμιλτον 9 (1), Ντάρντεν 11, Μέρφι 14 (3), Σενλί 1

ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Τέπιτς, Λιάπης, Βασιλειάδης 10 (2), Κακαρούδης, Τσόχλας, Μαργαρίτης 8, Δέδας 5 (1), Σχορτσανίτης 9, Ντούβνιακ 4 (1), Μάρκοβιτς 7, Χάτσερ 32 (3)