Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2020

Άνετα ο ΠΑΟΚ πέρασε από τη Λαμία 0-2

Πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο ΠΑΟΚ πέρασε νικηφόρα την Κυριακή από το «Αθανάσιος Διάκος», επικρατώντας με 2-0 της Λαμίας, για την 10η αγωνιστική της Super League.

Οι «ασπρόμαυροι» πήραν από νωρίς το προβάδισμα, κάνοντας το 1-0 στο 12ο λεπτό με τον Τζόλη, ενώ διπλασίασαν τα τέρματά τους με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βιεϊρίνια στο 64΄.

Κίτρινες: Μπεχαράνο (Λαμία), Τζόλης (ΠΑΟΚ), Σκόνδρας (Λαμία)

ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Επασί, Σκόνδρας (62΄ Βασιλακάκης), Ασίγκμπα, Αντέτζο, Πάτρικ, Μπουλούλης, Μπεχαράνο, Ντέλετιτς, Τσούκαλος (62' Αραμπούλι), Ρόμανιτς, Καραμάνος.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Πασχαλάκης, Ουαγκέ, Ίνγκασον, Μιχαηλίδης, Περέιρα, Αουγκούστο, Ελ Καντουρί (71' Σβαμπ), Νινούα (81' Τσιγγάρας), Μουργκ (59' Ζίβκοβιτς), Τζόλης (59' Βιεϊρίνια), Σβιντέρσκι (81΄ Τσόλακ)