Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2011

Ο ΠΑΟΚ ΠΗΡΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΑΤΑΡΟΥΣ

Ο ΠΑΟΚ θα μπορούσε να πάρει το ματς όμως τα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου ήταν καθοριστικά για την εξέλιξη της αναμέτρησης. Παράλληλα ο Δικέφαλος ήταν και άτυχος αφού ο Μπολονι έκανε δύο αναγκαστικές αλλάγες με τους Αρίας και Κοντρέρας να μην μπορούν να συνεχίσουν λόγω τραυματισμών.
Από την άλλη είχε και έναν Λάζαρ που δεν πρόσφερε τίποτα στο παιχνίδι, ούτε αμυντικά ούτε και δημιουργικά. Η ομάδα έπαιζε κυριολεκτικά με 10 παίκτες αφού ο Ρουμάνος... παρακολουθούσε μόνο τον αγώνα!  Μόλις τον έβγαλε ο Μπόλονι και έβαλε τον Ίβιτς ο ΠΑΟΚ μεταμορφώθηκε και έδειξε τις διαθέσεις του να ισοφαρίσει την ανατροπή της... Ταταρικής ομάδας που από το του 0-1 το γύρισε σε 2-1 και να κάνει το δικό του come back στο σκορ. Πάντως, ούτε και ο Βιεϊρίνια μπόρεσε να προσφέρει πολλά με αποτέλεσμα να μη φτάνει εύκολα ο ΠΑΟΚ μέσα στην περιοχή της Ρούμπιν. Ο Δικέφαλος ήταν όπως και με την Τότεναμ άτυχος στα τελευταία λεπτά του αγώνα αφού στις καθυσερήσεις θα μπορούσε να κλέψει το παιχνίδι. Τελικά το 2-2 είναι καλό, αφού ο ΠΑΟΚ θα κυνηγήσει την Ρούμπιν Καζάν για να περάσει στην επόμενη φάση του Europa League. Δείτε τα γκολ του Αθανασιάδη (22΄) και του Φωτάκη (80΄)