Πέμπτη 27 Ιουλίου 2017

Πήρε προβάδισμα πρόκρισης ο ΠΑΟΚ απέναντι στην Ολιμπίκ Ντονετσκ, αλλά ο προπονητής του είναι... αλλού ξημερωμένος

Δεν δίνουμε καμία ελπίδα πρωταθλητισμού με τον Στανόγιεβιτς! Ο Δικέφαλος ήταν για κλάματα στο πρώτο ημίχρονο, με τον Σέρβο να δείχνει αποχαυνωμένος και να παρατάσσει ομάδα με μαζική άμυνα, λες και θα έπαιζε με την Μπαρτσελόνα! Μόνο με την είσοδο των Μπίσεσβαρ, Ενρίκε κατάφερε να παίξει καλούτσικα!

Τελικά, ο ΠΑΟΚ αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με την Ολιμπίκ Ντόνετσκ στην Ουκρανία, στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων, για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League και απέκτησε προβάδισμα για την πρόκριση, καθώς ακολουθεί η ρεβάνς στην Τούμπα.
Ο Δικέφαλος βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 49ο λεπτό, ωστόσο στο 59' ο Ενρίκε ισοφάρισε, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Ολίμπικ: Μαχαράτζε, Λουκιαντσούκ, Κράβτσενκο, Σαμπάνοβ, Νιεμτσανίνοβ, Τσιμπαλιούκ, Μπογκντάνοβ, Χομουτόβ, Μπιλένκι, Μοχά, Σεστακόβ.

ΠΑΟΚ: Ρέι, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Σάχοβ, Κάνιας, Μακ, Κάμπος, Πρίγιοβιτς.