Κυριακή 14 Σεπτεμβρίου 2014

ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ Ο ΑΡΗΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ, ΝΙΚΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 3-1

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας ο Άρης νίκησε άνετα την Καστοριά με 3-1.
Η ομάδα του Δημήτρη Καλαϊτζίδη παρουσία 7.000 οπαδών που βρέθηκαν στο "Βικελίδης" δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην Καστοριά και πήρε τους τρεις πρώτους βαθμούς της.

Οι κιτρινόμαυροι ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και πέτυχαν μόλις στο 7’ το πρώτο τους γκολ ύστερα από κεφαλιά του Γιαννίτση, ενώ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου έχασαν κι άλλες ευκαιρίες να σκοράρουν.
Στο δεύτερο ημίχρονο, συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και με δυο γρήγορα γκολ του Γκόλια, στο 52’ και στο 60’, καθάρισαν το ματς.
Στο 64’ ο Καπνίδης είχε δοκάρι.
Το μόνο που κατάφερε η Καστοριά ήταν να μειώσει στο 75’ με ένα γκολ του Σπανού ο οποίος σούταρε πίσω από το κέντρο, βρήκε εκτός θέσης τον Μπαϊμάκη και έκανε το τελικό 3-1.