Τετάρτη 31 Ιουλίου 2013

ΚΑΛΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ, ΕΠΕΣΕ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Ο ΑΡΗΣ ΠΟΥ ΝΙΚΗΣΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ 2-0

Σαφώς καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και με αρκετή τύχη στο δεύτερο ο Άρης νίκησε 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα στο "Κλεάνθης Βικελίδης". Ο Μανιάς άνοιξε το σκορ και ο Κολοβέτσιος με αυτογκόλ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.
Πιο κινητική από τον ΠΑΣ η ομάδα του Γιάννη Χατζηνικολάου, είχε και δοκάρι με τον σκόρερ πριν από το 1-0 καθώς και άλλες ευκαιρίες από όμορφες συνεργασίες έξω και μέσα στην αντίπαλη περιοχή.
Οι Γιαννιώτες δεν σκόραραν ούτε στις καλές ευκαιρίες που είχαν στο τελευταίο 10λεπτο και έτσι ο Άρης κράτησε ανέπαφη την εστία του, νικώντας 2-0.

Οι συνθέσεις
Άρης: Διούδης, Κύργιας, Πουλίδο, Σουνάς, Τριανταφυλλάκος, Κοτσαρίδης, Ουντότζι, Παπαδόπουλος, Μαργαρίτης, Μανιάς, Ηρακλής
Έπαιξαν επίσης: Μπουζάνης, Οικονομόπουλος, Αγκάνθο, Αγγελούδης, Γκόλιας, Έλσνερ Νταμαρλής, Τσουκάνης, Ρένια, Καραγιάννης και Αντωνιάδης

ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Ντάσιος, Μιχαήλ, Τζιμόπουλος, Κεϊτά, Λίλα, Κολοβέτσιος, Τσουκαλάς, Βίλα, Βισέντο, Ίλιτς
Έπαιξαν επίσης οι: Τσάβες, Κρητικός, Αμπάρης, Σκόνδρας, Γιάκος, Αυγενικού