Πέμπτη 10 Μαΐου 2012

ΤΟ ΣΗΚΩΣΕ Η ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

Η Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε την Αθλέτικ Μπιλμπάο με 3-0 στον τελικό του Europa League και κατέκτησε το τρόπαιο!

Οι "ροχιμπλάνκος" ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, με εξαίρεση ίσως τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, όταν και οι Βάσκοι "ξύπνησαν" από τον "λήθαργο" του 2-0.
Η αντεπίθεση της Μπιλμπάο δεν ήταν αρκετή για να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση, και όλα κρίθηκαν όταν ο Ντιέγκο με ωραίο τρόπο "σφράγισε" την κούπα για τους Μαδριλένους κάνοντας το 3-0.
Χωρίς αμφιβολία, ο καλύτερος παίκτης του γηπέδου ήταν ο Φαλκάο, ο οποίος με δύο έξοχα τέρματα, χάρισε στην ομάδα του τη νίκη στον τελικό, ρίχνοντας την ψυχολογία των Βάσκων στα... τάρταρα, από το 5' όταν και η ομάδα του προηγήθηκε χάρη στο όμορφο γκολ που πέτυχε.